FestivalnieuwsMuzieknieuwtjes

Dit zijn de grootste kanshebbers voor Rock Werchter 2024!

© CPU – Ymke Dirikx

Tegenwoordig is het gewoon een recreatiepark, maar binnen een dik half jaar zal het Festivalpark Werchter weer honderdduizenden festivalgangers ontvangen. Met Bruce Springsteen & The E Street Band werd er afgelopen tijd al een eerste tipje van de sluier gelicht, al komt de levende legende langs voor een eigen show in plaats van te fungeren als headliner van een van de (dag)festivals. Op eerste namen voor Rock Werchter blijft het met andere woorden wachten. Normaliter hebben we rond oktober altijd wel al een vrij duidelijk beeld van wie dat zou kunnen zijn – of weten we zelfs al de eerste headliners -, maar anders dan andere jaren is het zelfs in november nog een beetje in het duister gissen.

In heel Europa zijn er namelijk slechts een paar festivals die al met een deel van de line-up op de proppen kwamen. En zeker op vlak van headliners is het vrij karig. Met het oog op de eerste naam/namen op woensdagochtend, lijstten we de zekerheden en geruchten die er echter wel al zijn hieronder op.

Headliners

Foo Fighters

© CPU – Nathan Dobbelaere

Het meest concrete gerucht is de komst van Foo Fighters, en daarvoor moeten we eigenlijk terug naar juni dit jaar. Naar aanleiding van het afhaken van Stromae afgelopen editie moest Rock Werchter op zoek naar een waardige vervanger. De publieke roep om Dave Grohl was groot, maar het werd uiteindelijk toch Mumford & Sons dat de Main Stage mocht afsluiten. Herman Schueremans reageerde later met de woorden ‘Er werd veel gespeculeerd over vervangers. Onder andere over Foo Fighters. Maar dat kon niet met hun Amerikaanse tourschema. En soms moet je dingen één jaar laten liggen zodat ze nog beter worden.’ Een verscholen bevestiging voor 2024? Het feit dat de Amerikanen de weken voor Rock Werchter But Here We Are al zullen voorstellen in het Verenigd Koninkrijk en op het Franse Hellfest, lijkt daar wel heel duidelijk naar te hinten.

Ed Sheeran

© CPU – Nathan Dobbelaere

Nog iemand die honderd procent zeker in Europa is rond Rock Werchter, is Ed Sheeran. ’s Werelds bekendste roodharige singer-songwriter is zelfs van plan om de hele zomer lang door onze contreien te touren, met zowel eigen stadionshows als festivalshows op de planning. Zo staan onder meer Hurricane en Southside Festival in Duitsland, Rock in Rio in Portugal en Lucca Summer Festival in Italië al op de planning, maar de Lage Landen moeten vooralsnog op hun honger blijven zitten. Het nieuwe Autumn Variations leent zich weliswaar niet meteen tot grote menigtes, maar Sheeran heeft natuurlijk hits genoeg om uit te puren. Rock Werchter is met andere woorden zeker een optie, al zou het ook niet zo gek zijn mocht de man de headliner van Werchter Boutique zijn.

Queens of the Stone Age

© CPU – Chris Stessens

Oké, het is pas van afgelopen editie geleden dat Queens of the Stone Age op de Main Stage van Rock Werchter stond, maar de band rond Josh Homme zou er komend jaar zomaar eens terug kunnen staan. De Amerikanen komen, net als Foo Fighters, namelijk naar Hellfest in Frankrijk, maar zakken ietsje eerder evengoed af naar Rock Am Ring in Duitsland en zijn dus in de buurt. Het zou daarnaast overigens ook niet de eerste keer zijn dat de organisatie een band twee jaar op rij laat langskomen – Red Hot Chili Peppers, iemand? – en het moet ook lukken dat QOTSA voor een van dé sets van het festival zorgde. Er zijn vanzelfsprekend nog andere festivals waar de band terechtkan (Live /s Live, TW Classic…), maar zo gek zou een terugkeer dus niet zijn.

Sam Smith

© CPU – Nathan Dobbelaere

Of gaat Rock Werchter eens voor een alternatieve popster bovenaan de affiche? Het zou zomaar eens kunnen, want ook Sam Smith lijkt met hun Gloria Tour langs de Europese festivals te trekken. De Brit heeft er namelijk al enkele in Duitsland, Oostenrijk, Noorwegen en Tsjechië op de planning staan, niet geheel toevallig allemaal rond de data van Rock Werchter. Afgelopen lente bewees de artiest in het Sportpaleis overigens ook al dat die ook met arenashows kan overtuigen, dus wie weet wordt Smith de verrassende (sub)headliner van een dagje in Werchter; want het zou natuurlijk ook kunnen dat we hits als “Unholy” of “Desire” op Werchter Boutique kunnen meezingen.

Royal Blood

© CPU – Chris Stessens

Als huisband van Rock Werchter zou je Royal Blood eigenlijk elk jaar kunnen verwachten in het festivalpark, maar voor komende zomer zijn er nog wat meer redenen om Mike Kerr en Ben Tatcher opnieuw op de Main Stage te zien staan. Langs de ene kant is er natuurlijk het nieuwe album Back To The Water Below dat in onze contreien moet worden voorgesteld, maar langs de andere kant is er ook het feit dat het duo een dikke week voor het festival al neerstrijkt op het Franse Hellfest en ietsje eerder op het Duitse Rock Am Ring. Een binnenkopper die je al van mijlenver ziet aankomen.

Green Day

© CPU – Nathan Dobbelaere

Je zou het misschien niet denken, maar het is alweer van 2013 geleden dat Green Day op Rock Werchter stond. Sindsdien was er echter wel een populariteitsdipje, maar tegenwoordig zijn Billie Joe Armstrong en zijn band helemaal terug van weggeweest. Vorige zomer verkochten de Amerikanen in een handomdraai het Sportpaleis uit in het kader van de Hella Mega Tour, voor begin volgend jaar ligt er een nieuwe plaat klaar in de vorm van Saviors. Een plaat die bijgevolg moet worden voorgesteld in Europa, maar op een Belgische datum blijft het (voorlopig?) nog wachten. Eerder werden al eigen shows (zoals in Nederland) en festivalsets (zoals op Rock Am Ring) aangekondigd, maar laat die tournee nu geheel toevallig net voor de start van Rock Werchter ‘eindigen’ in Londen. En misschien nog een leuk extraatje, onder meer Nothing But ThievesThe Hives en The Interrupters fungeren als voorprogramma.

Dua Lipa

© CPU – Chris Stessens

Iets minder voor de hand liggend wegens gebrek aan effectieve tourindicaties, is Dua Lipa. De Britse met Kosovaarse roots is zonder enige twijfel een van de grootste popsterren van de planeet, maar op een echt grootse headlinefestivalshow blijft het in België vooralsnog wachten. Het Sportpaleis ging begin 2022 nog twee keer in een mum van tijd overstag voor de zangeres en nu ze sinds enkele dagen nadrukkelijk hint op een nieuwe plaat, zou het zomaar eens kunnen dat ze komende zomer meteen voor de allergrootste podia gaat. Het Koning Boudewijnstadion? Of toch eerder een dagje headlinen op Rock Werchter (of Werchter Boutique)?

Iemand anders?

© CPU – Joost Van Hoey

Zoals je merkt zijn er dus vooralsnog niet zo gek veel geruchten als het aankomt op vlak van headliners. Het zal er dus van afhangen waar de concullegafestivals van Rock Werchter de komende dagen/weken op de proppen komen, of misschien komt er toch nog een wit konijn uit de hoed. Zo zijn er bijvoorbeeld nog vrij weinig redenen om te denken dat Pearl Jam op tour gaat, maar feit is wel dat het komende editie alweer twee jaar geleden is dat de huisband van het festival op de line-up stond. Iemand als Paul McCartney heeft nog altijd een show (lees: TW Classic 2020) in te halen, terwijl tegenhanger The Rolling Stones met Hackney Diamonds voor het eerst in jaren nieuw materiaal op het palmares heeft. Dat beide legendes al expliciet aangaven te gaan touren, of zelfs al data op de planning hebben staan, kan richting een terugkeer naar Belgische bodem leiden.

Nick Cave gaf afgelopen zomer in Bozar overigens ook nog aan dat hij een nieuwe plaat met The Bad Seeds klaar had, die hij dan ongetwijfeld in België zou komen voorstellen. Rage Against The Machine-frontman Zach De La Rocha lijkt aan de betere hand na zijn voetoperatie en hoe zit dat nu eigenlijk met die nieuwe plaat van The Cure? Of komen de (sub)headliners uit onverwacht jonge hoek? Denk bijvoorbeeld maar aan een Greta Van Fleet dat een last minute annulering uit rampjaar 2022 nog moet komen goedmaken, of aan een Måneskin dat een plekje hoger op de affiche terecht kan komen, net zoals op Rock Am Ring het geval is. Tame Impala dat eindelijk eens de die mastodont van een Main Stage in het donker aan flarden kan knallen, of de verwachte terugkeer van The xx? Oh ja, en ook Lenny Kravitz heeft een nieuwe plaat klaar. De tijd zal ongetwijfeld meer duidelijkheid brengen.

Meer moois

© CPU – Cédric Depraetere

Rock Werchter is veel meer dan enkel headliners en gelukkig zijn de geruchten voor de bands die ietsje lager op de affiche staan een pak concreter. Met een gigantische Main Stage en concertzalen van festivaltenten als The Barn en KluB C – komende editie hopelijk zonder de chaos van dit jaar – is er plaats genoeg om al dat moois een podium te geven. Beginnen doen we met PJ Harvey. Vorige maand nog twee keer in het Koninklijk Circus, komende zomer al bevestigd voor onder meer Bergenfest in Noorwegen en Roskilde in Denemarken; de ideale Barn-headliner lijkt bij deze aangemeld. Ook bevestigd voor laatstgenoemde festival is Kali Uchis, die dan weer een mooie afsluiter van de KluB C zou kunnen worden. Romy (van The xx) past eveneens perfect in die tent, net als het meer experimentele Heilung.

Iets dichter bij huis, in Duitsland, vinden in een paar weken voor Rock Werchter Southside & Hurricane Festival plaats. Een dubbelfestival dat al een groot deel van de line-up bekendmaakte, en waar dus ook een hele reeks kanshebbers voor tussenzitten. Zo pronken bovenaan die affiches mooie namen als Bring Me The Horizon en Avril Lavigne, maar ook oudgedienden The Offspring en Sum 41 zijn van de partij. Een band als Jungle zou dan weer een mooie band zijn om The Barn feestelijk mee af te sluiten. Als we richting Main Stage kijken, zien we mooie mogelijkheden voor fans van Fontaines D.C. en The Kooks, maar ook The Hives, The Gaslight Anthem en Frank Carter & The Rattlesnakes zouden de boel wel eens kunnen afbreken. Ook een mogelijkheid die door zijn bevestiging op het Finse Provinssi Festival eigenlijk al een zekerheidje is, is het immer populaire Nothing But Thieves. In Nederland mag Paramore dan weer het voorprogramma verzorgen van Taylor Swift, met een paar daagjes ‘vrij’, terwijl Wet Leg datzelfde doet bij Foo Fighters aan de andere kant van het Kanaal.

© CPU – Kaat Hellinckx

Ook het rijtje iets minder concrete kanshebbers, is best wel veelbelovend. We bedoelen daarmee dat volgende artiesten en bands vooralsnog geen festivalshows hebben aangekondigd, maar wel dat ze met nieuwe muziek op de proppen komen, in de buurt zijn of dit najaar/komend voorjaar een zaalshow op de planning hebben staan. Dat laatste maakt de kans op een doortocht op een festival namelijk altijd een tikkeltje groter. In dat rijtje vinden we bijvoorbeeld IDLES en Black Pumas terug, maar ook ElbowThe Streets, King Gizzard & The Lizard Wizard en Mitski. Overmono zou zich, met de recente AB-show in het achterhoofd, kunnen ontpoppen tot KluB C-headliner, terwijl Snow Patrol een gevalletje à la Editors zou kunnen zijn. MGMT kwam dan weer eerder deze week met nieuw materiaal naar buiten. En zelfs The Prodigy is helemaal terug van weggeweest.

In de categorie bands die recent of in de nabije toekomst een Belgische zaal aandeden/-doen komen we dan uit bij de indierockers van Bombay Bicycle Club, de zachte stem van Arlo Parks of bij King Krule die hoge ogen gooide in zowel De Roma als de Ancienne Belgique. Parov Stelar mikt in het voorjaar van 2024 dan weer op een kleinere zaal als het Koninklijk Circus, om het in de zomer weer grootser aan te pakken. Miles Kane is op zijn beurt zo’n artiest die op elk festival terecht kan, terwijl Underworld zijn terugkeer naar de grootste podia viert met een nieuw hoofdstuk. Damien Rice is helemaal terug van weggeweest, net als Keane, Charli XCX en Foals. Of krijgen we misschien The Blaze, dat met JUNGLE zelfs mikt op Vorst Nationaal? Keuze genoeg voor de programmatoren!

Lage Landen

© CPU – Nathan Dobbelaere

Het aantal Belgen op de affiche was nooit zo groot als in 2023 en het ziet er niet meteen naar uit dat Rock Werchter daar in de toekomst verandering in zal brengen. Zeker niet omdat de muzikale kwaliteit uit de Lage Landen terug richting een piek bloeit. Denk in dat opzicht bijvoorbeeld maar aan de terugkeer van Brihang en Soulwax, die beiden hoog in een tent kunnen eindigen, maar evengoed aan Brutus, Het Zesde Metaal, The Bony King of Nowhere, The Hickey Underworld of Mooneye. Of trekt de organisatie een iets jongere kaart, met de alomtegenwoordige Pommelien Thijs, het alter ego van James De Graef Loverman, blackwave.-gezicht Willem Ardui of Chibi Ichigo die tegen komende zomer een tweede album uit heeft. OYESONO, het kakelverse project van Jasper Maekelberg en Billie Leyers, wordt geboekt door hoofdboeker Live Nation, terwijl GOOSE-frontman Mickael Karkousse en het knallende Meltheads allebei een eerste album af hebben.

Van aan de andere kant van de grens is het dan weer kijken richting rijzende popsterren als S10 en Froukje of natuurlijk fenomeen Joost, maar zou het ook zomaar eens kunnen dat jonge bandjes als Pip Blom of het Rotterdamse Tramhaus hun kans krijgen.

Ontdekkingen en middagnamen

© CPU – Nathan Dobbelaere

Met een vernieuwd gebied rond The Slope lijkt Rock Werchter ook meer dan ooit in te zetten op jonge, veelbelovende artiesten; maar ook de speakers van de tenten en het hoofdpodium draaien al sinds de middag op volle toeren. De affiche moet met andere woorden gevuld worden, en ook dan is het vaak moeilijk kiezen. Zo ziet het er, aan de hand van de line-up van Hurricane & Southside Festival, naar uit dat High Vis The Slope wel eens zou kunnen afbreken, terwijl we bands als The Mysterines en Boston Manor enkele uren eerder op dat podium te zien krijgen. Giant Rooks lijkt dan weer de ideale band om in de namiddag een tent aan het dansen te krijgen. Mandy, Indiana was op haar beurt al een toffe ontdekking van ons, die eerder al werd aangekondigd voor Roskilde.

Langs de andere kant is het op gebied van ontdekkingen altijd nogal moeilijk om te weten wat er tegen komende zomer echt leeft. Rock Werchter slaagt er altijd in om een twintigtal bands te boeken die echt niemand zag aankomen, maar het is altijd handig om te kijken richting artiesten die mediapartner Studio Brussel ophypet. Denk in dat opzicht aan een The Beaches of The Last Dinner Party, maar even goed aan Only The Poets, Mother Mother, DEADLETTER of een Tom Odell, Olivia Dean en Declan McKenna. Om dan nog maar te zwijgen over de voorprogramma’s die de bands die de bovenkant van de affiche meenemen op tour.

Afvallers

© CPU – Nathan Dobbelaere

Natuurlijk kan niet iedereen naar Rock Werchter komen, al zeker niet van bovenstaande namen, maar er zijn al een aantal bands bij wie het praktisch gewoonweg niet mogelijk is om af te zakken naar het festivalpark. blink-182, toch wel een serieuze kanshebber, is zo bijvoorbeeld de hele zomer lang op tournee door de Verenigde Staten; net als Olivia Rodrigo. In datzelfde laantje gaf Taylor Swift al aan dat ze niet naar België komt. The National werd dan weer, net als The Smashing Pumpkins aangekondigd als eerste headliners van Live /s Live in Antwerpen, terwijl Rammstein al twee concerten in Oostende op de planning heeft staan.

Alles in dit artikel is voor alle duidelijkheid slechts speculatie en dus zeker geen bevestiging. Toch zijn al deze namen, en zeker die met al bevestigde festivalshows, kanshebbers om volgend jaar naar Werchter af te zakken. Wat we wel al met zekerheid kunnen zeggen is dat Rock Werchter 2024 plaatsvindt van donderdag 4 tot en met zondag 7 juli. Info rond de ticketverkoop en de eerste namen volgen morgenvroeg, woensdag 8 november om 8 uur. Tot dan kan je terecht op de website van het festival.

2879 posts

About author
only love <3
Articles
Related posts
FestivalnieuwsMuzieknieuwtjes

Linkin Park laatste headliner van Rock Werchter 2025

Het zat er al even aan te komen, maar nu is de kogel officieel door de kerk: Linkin Park sluit de eerste…
FeaturesUitgelicht

‘Het is wel 'ROCK' Werchter, hè!’ Nee: tijden veranderen, en festivals ook

Maandag 13 november 2023. Dua Lipa wordt aangekondigd als headliner voor Rock Werchter. Misschien wel de relevantste popartiest die je anno 2024…
FeaturesInstagramUitgelicht

Nabeschouwing Rock Werchter 2024: Op naar de 50

De teerling is geworpen, de stemmen zijn geteld; Rock Werchter 2024 mag alweer de geschiedenisboeken in. En afgelopen editie was eigenlijk al…

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *