Nieuwe singlesOude Bekenden

Nieuwe single Nick Cave & The Bad Seeds – “Wild God”

© CPU – Jan Van Hecke

Misschien was je er ook bij toen Nick Cave in het gezelschap van Warren Ellis en de andere Bad Seeds enkele jaren terug de Werchterweide in de regen trotseerde. Als een god daalde hij neer op het publiek om ons te plezieren met enkele van zijn bekendste nummers en ons tot huilen te brengen met zijn recentere tranentrekkers. De periode rond en na Ghosteen was de Australiër enorm druk, zoals met nog een album samen met Warren Ellis, een boek met bijhorende tournee en twee concertfilms die zonder publiek tijdens lockdowns werden opgenomen. Alles bekoorde ons wel, maar het werd op den duur wat veel. Na een kleine pauze is de comeback van Nick Cave nu meer dan welgekomen. En wat een comeback.

De afgelopen langspelers van Nick Cave & The Bad Seeds waren best minimalistisch en intiem te noemen, waarop persoonlijke thema’s – zoals de dood van Cave’s zoon – werden aangesneden. Pijn en verdriet waren alomtegenwoordig, maar daar lijkt nu een einde aan te komen. Nick Cave zegt dat muziek reflecteert hoe muzikanten zich voelen en dat Wild God wel vrolijk klinkt. Voor de volledige plaat is het nog eventjes wachten, maar het aftellen naar 30 augustus kan nu wel beginnen met de veelbelovende titeltrack.

Een uptempo feel good song om onze vingers bij te knippen, dat is “Wild God” natuurlijk niet geworden. Daarvoor heeft Nick Cave & The Bad Seeds te veel stijl. Het meeslepende nummer laat zich kenmerken door veel (akoestische) instrumenten en een lading backings die het lied allemaal extra kracht bijzetten en – zoals het Nick Cave beaamt – voor de nodige drama zorgen. Het voelt groots aan en als luisteraar verdwijnen we makkelijk in het geheel, alsof we op de hand van Nick Cave door hem geleid worden door een heerlijke storm. Een storm waarin er verwezen wordt naar oudere Nick Cave nummers, zoals “Jubilee Street”. Het is haast te gemakkelijk om te zeggen dat “Wild God” een goddelijk lied is waar we wild van worden, maar makkelijk is soms ook gewoon treffend.

Wild God verschijnt op 30 augustus. Laat ons hopen dat we Nick Cave & The Bad Seeds in het najaar in ons land mogen ontvangen.

Facebook / Instagram / Website

https://youtube.com/watch?v=uAgsn7la3jg%3Fsi%3DFNYZcwcCLun6ogUp

Beluister de singles van de week op onze Spotify.

1340 posts

About author
braaf zijn hé
Articles
Related posts
2024InstagramUitgelicht

De 50 beste albums van 2024

De beste albums uit België en Nederland lieten we de afgelopen week al op je los, nu is het de beurt aan…
InstagramLiveRecensies

Nick Cave & The Bad Seeds @ Sportpaleis: Van intieme pracht tot intense climax

In de lijst van artiesten die al jaren meedraaien maar nog steeds relevant blijven klinken, staat Nick Cave zonder twijfel hoog genoteerd….
AlbumsFeatured albumsRecensies

Nick Cave & The Bad Seeds - Wild God (★★★★½): Een zilveren beek die van de rotsen klatert

Nick Cave en zijn Bad Seeds voorstellen is overbodig, en dat er met Wild God een nieuw album uitkomt, was je vast…

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.