The Last Dinner Party zou wel eens kunnen uitgroeien tot een van dé ontdekkingen van 2023. We hielden het vijftal al wat langer in de gaten (toen het nog gewoon The Dinner Party heette), maar het bracht pas eerder dit jaar haar debuutsingle uit. “Nothing Matters” was meteen een tijdloze track die iets weghad van ABBA en vooral een fijn gevoel met zich meebracht. Opvolger “Sinner” lag in hetzelfde laantje met wat meer gitaarwerk en van dat instrument krijgen we op de nieuwe single nog wat meer te horen.
“My Lady of Mercy” begint echter met wat percussie en een groovy baslijn die meteen de aandacht trekt. Bij het refrein breekt het heerlijk los en verrast The Last Dinner Party met een streepje rockmuziek. Het klinkt wat voller, wat vettiger, iets donkerder en het smaakt vooral naar meer. “My Lady of Mercy” bouwt bovendien op naar een goede, stevige climax, waardoor we opnieuw van een topnummer kunnen spreken. The Last Dinner Party is goed bezig en weet op de nieuwe single te verrassen door iets harder uit de hoek te komen.
De band staat op 27 oktober in Paradiso. Op 28 oktober en 8 december krijgen de dames de verantwoordelijkheid om respectievelijk de Ziggo Dome en Vorst Nationaal warm te maken voor het optreden van Hozier.
Facebook / Instagram / Twitter
Beluister de singles van de week op onze Spotify.







