
© CPU – Nathan Dobbelaere
Stormzy kroop zodat bijna elke huidige Britse driller kan lopen. De artiest uit Londen plaveide het pad voor een hele generatie aan rappers die al dan niet rechtstreeks beïnvloed zijn door de godfather van de scene. Op Pukkelpop bewees hij vorige zomer nog dat hij onuitputbaar is. In zijn flows leek het soms alsof hij geen tijd had om naar adem te happen. Toch had hij na een hele show genoeg energie over om de boel nog extra in brand te zetten met zijn grootste hit “Vossi Bop“. Een ander hoogtepunt van die set was “BACKBONE“, dat hij toen net had uitgebracht met Chase & Status. Door op zo’n drum-‘n-bass-nummer te springen bewees Stormzy dat hij een veelzijdige artiest is.
Die veelzijdigheid toont hij ook op zijn gloednieuwe singles. “SORRY RACH!” is met een duur van bijna vier minuten een van zijn langere nummers, maar we weten bij Stormzy ondertussen dat zoiets niet betekent dat we ons vervelen. Het nummer zit namelijk vol met verrassingen en onverwachte veranderingen. Daar zit de productie van Take a Daytrip voor iets tussen. Het iconische duo produceerde al hits zoals “Mo Bamba” van Sheck Wes en “INDUSTRY BABY” van Lil Nas X en Jack Harlow. Ook in deze single stelt hun beat niet teleur. In het begin krijgen we een nogal duister klinkende beat, maar de blazers na iets meer dan twee minuten geven het geheel een groteske uitstraling en leiden een overgang in. Op het einde krijgen we namelijk dezelfde repetitieve melodie als in het begin met een ander drumpatroon, waardoor alles toch verfrissend en nieuw klinkt. Over dat alles blijft Stormzy ongestoord rappen, op enkele onderbrekingen van een radiostem na. Hij komt met bedachtzame bars zoals ‘Okay, you stab me in my back, you need a better knife’, maar evenzeer met ludieke punchlines zoals ‘And if I made you insecure, then I’m Issa Rae’, verwijzend naar de schrijfster van de tv-reeks Insecure. Qua flow blijft de rapper eigenlijk in dezelfde sfeer hangen, maar door de productie die veel aandacht opeist stoort dat niet. “SORRY RACH!” is een energieke schijf die we niet snel beu zullen geraken.
Slechts enkele uren na de vorige single kwam er alweer een nieuwe uit. “Hold Me Down” zorgt voor een grote verrassing, want Stormzy laat plots zijn gevoelige kant zien over het getokkel van een akoestische gitaar. De artiest toont dat hij ook kan zingen en haalt in het begin zelfs uit met enkele zeer hoge noten. Zinnen zoals ‘I’m not ashamed to say I cried today / I didn’t have no pride today’ brengen de menselijke kant van het icoon naar boven. Aangezien Stormzy die kant van zichzelf niet al te vaak laat zien, komt de tekst eens zo hard binnen. In het refrein wordt zijn zang bijgestaan door een vrouwelijke stem in de achtergrond, wat voor een mooi contrasterend samenspel zorgt. Het lijkt erop dat hij binnenkort een album zal aankondigen, want van de aandacht die dit shockeffect oplevert moet hij toch profiteren.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






