
© CPU – Johan Poelmans
Je was hem misschien wat uit het oog verloren, maar dat is in het geval van Isaac Roux vooral een positief probleem. Na winst in De Nieuwe Lichting, een propvolle tourposter en de release van een debuutplaat was Louis de Roo uit het niets plots overal. Het begin van een mooi verhaal, maar verhalen kennen hoofdstukken en zo schreef de jonge singer-songwriter in alle stilte aan een tweede. Precieze details zijn er weliswaar nog niet, maar nu we weten dat hij begin volgende jaar de Ancienne Belgique aandoet, hebben we wel al een richttijd. Februari is echter nog een hele verre toekomst, en dus kan je bij deze het wachten verzachten met nieuwe single “Young Hearts”.
Een vergelijking met Ben Howard werd in het verleden al eens gemaakt, en die is ook voor deze comebacksingle van toepassing. Let wel, we doelen op de Ben Howard van zijn eerste plaat Every Kingdom, want Isaac Roux maakt het op “Young Hearts” niet moeilijker dan het is. En maar goed ook, want dat werd gewoon een enorm fijne uptempo folkpopsong. Op zich zijn alle ingrediënten die de Roo in het verleden gebruikte hier ook aanwezig, maar toch voel je aan alles dat dit een nieuw begin is. Het riffje schuurt net dat tikkeltje harder, de melodie blijft nadrukkelijker hangen en het tempo duwt iets dieper door. “Young Hearts” is kort samengevat enorm toegankelijk, zonder dat het plat of herkauwd aanvoelt; het is gewoon een enorm fijne single geworden waarin de vooruitgang van de artiest die Isaac Roux is duidelijk hoor- en voelbaar is.
Isaac Roux staat op 22 mei op Gladiolen, op 6 februari 2027 is er de releaseshow van zijn tweede plaat in de Ancienne Belgique.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.





