
© CPU – Jan Van Hecke
Actieve volgers zullen wel al hun vermoedens hebben gehad, bij deze zijn ze ook bevestigd: ‘postpunk’s latest posterboys’ zijn na twee jaar volledig terug met nieuw werk en een serieuze reeks shows. Sinds de band rond 2021 bij Universal belandde is het bovendien allemaal redelijk snel gegaan voor het viertal uit Leeds. Twee platen, een singletje met Elton John godbetert en een plekje op zowat ieder topfestival op deze aardbol. Helemaal terecht overigens, want ondanks de successen en de lokroep van het grote geld heeft de band, en bij uitstek frontman James Smith, nooit zijn vlammend sarcastische ondertoon en vreselijk aanstekelijke muziek verloochend. Vandaag blijkt de tijd ook eindelijk rijp om aan een vervolg op Where’s My Utopia? te beginnen breien.
En waar die laatste plaat al een serieuze uitdieping van hun origineel geluid was, lijken de heren de gelaagdheid op de nieuwe plaat nog een stuk verder te willen uitrollen. “Redeemer” begint dreunend en duister, alsof de poorten van een zwaar fabrieksgebouw worden opengezwierd en de hete adem van schoorstenen en hyperkapitalisme in de nek hijgt. Voor wie de band een beetje kent, weet dat die vergelijking ook niet zo ver gezocht is. Smith lijkt alleszins nog geen haar veranderd, want terwijl zijn instrumentale gevolg hamert en klopt op hun respectievelijke stukken gereedschap, spuwt hij als vanouds verwijten vanuit het perspectief van een machteloos man. Yard Act is dus allesbehalve voor de makkelijkst te verteren leadsingle voor deze nieuwe plaat gegaan, maar keert wel in bloedvorm terug uit de studio.
De nieuwe plaat You’re Gonna Need A Little Music komt uit op 17 juli. In België zijn ze te zien op Rock Werchter en op 2 oktober in de Ancienne Belgique, bij de noorderburen op Best Kept Secret en op 3 oktober in Utrecht. Meer data en tickets zijn hier te vinden.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






