
©Jonathan Weiner
Vier decennia draait Social Distortion al mee en vorige maand kregen we met een eerste single in vijftien jaar de bevestiging dat er absoluut geen sleet op de Californische punkveteranen zit. De titeltrack, “Born To Kill”, liet een band horen die nog steeds weet hoe ze moet rocken. Het DNA van Mike Ness en de zijnen is bijna volledig intact gebleven en ook op “Partners In Crime” kiesen ze niet voor de grote vernieuwing, maar gaan ze volle gas vooruit op de gekende weg; directe rock met een punkkantje, vergezeld van een melodische onderlaag en een scherp gevoel voor thematiek.
Inhoudelijk focust “Partners In Crime” op het vinden van een eigen stem en het belang van verbondenheid met mensen die dezelfde frustraties en overtuigingen delen. Het thema krijgt meer diepgang aangezien Ness zelf enkele jaren geleden door keelkanker opnieuw moest leren praten en zijn eigen stem moest terugvinden. Die context geeft de muziek een zekere gelaagdheid, al blijft de band ver weg van overdreven dramatiek. Die insteek vertaalt zich muzikaal naar een strak opgebouwde song, gedragen door herkenbare grote riffs en een refrein dat na een luisterbeurt blijft hangen. Links en rechts hoor je de invloeden van David Bowie, Lou Reed en Iggy Pop, maar ze worden nergens opdringerig. Social Distortion verwerkt die referenties op een natuurlijke manier in zijn eigen stijl waardoor “Partners In Crime” een oerdegelijke Social D song is geworden.
Op maandag 29 juni speelt de band in het Amsterdamse Bostheater. Op vrijdag 4 juli staat ze in The Barn op Rock Werchter. Een dikke maand eerder, op 8 mei, verschijnt Born To Kill via Epitaph Records.
Website / Facebook / Instagram
Beluister de singles van de week op onze Spotify.





