
© CPU – Joost Van Hoey
En of het hellevuur is aangewakkerd in Dessel. Voor de derde dag op rij krijgen we een rijtje aan artiesten die de laatste uren op de North- en South Stage mogen volmaken. Drie van die vier acts voor de donderdag en vrijdag kenden we al; vandaag volgt logischerwijs het groepje dat op zaterdag op de headlinertroon mag kruipen. Waar de eerste weekenddagen het (deels) moeten hebben van bands met een (zeer) rijk verleden in de scene, mikt Graspop met zijn publiekstrekkers op zaterdag volop op de nieuwe generatie. Met allemaal een geboortedatum in de 21e eeuw zakken Bring Me The Horizon, BABYMETAL, Architects en Bad Omens af naar het noordoosten van ons land om aan te tonen dat ze niet langer de headliners van de toekomst, maar van het heden zijn.
Bring Me The Horizon hoeft die titel eigenlijk al niet meer voor zich te winnen. Met een sensationele show op Rock Am Ring vorig jaar beloven Oli Sykes en co een totaalspektakel te brengen als afsluiter van de South Stage. Het lofi-album dat ze afgelopen zomer uitbrachten mogen ze thuis laten, want het staat in de sterren geschreven dat er op de Graspop-wei vele kelen zondag als een schaduw van zichzelf terug zullen keren na het meezingen van hits als “Can You Feel My Heart”, “Throne” en “Kingslayer” met BABYMETAL. Dat brengt ons naadloos bij de volgende naam, want ook de Japanse kawaii-metalbende zal op de North Stage voor taferelen zorgen die Graspop niet eerder heeft gezien – met uitzondering van hun vorige passage in 2024 dan, toen nog op een lager trapje. De atypische choreo’s van de schattige zangeressen matchen niet direct met het stereotiep van de doorsnee GMM-act, maar hun recentste album Metal Forth bewees wel degelijk dat ze anno 2025 op de plek staan die ze verdienen.
Daarnaast zakt Architects af uit het Engelse Brighton om de festivalgangers voor een keer een positief gevoel over te laten houden aan een “Whiplash“. Ook zij hebben met The Sky, The Earth & All Between een nieuw album voor te stellen aan de festivals in de Benelux en zullen een weekje voor ze op Jera On Air staan het geduld van de Belgen al belonen. Bad Omens vervolledigt als laatste het headlinerkwartet, maar met de interessante ontwikkeling die ze de laatste maanden doormaakten is het zeker niet de minste. Singles als “Specter“, “Impose” en “Dying To Love” wapperden de speculatie rond een nieuwe plaat met een vernieuwde sound al sterk aan. Tegen 20 juni weten we waarschijnlijk meer van de metalcoreband, die eerst nog op nationaal grondgebied optreedt in Vorst Nationaal.
Graspop vindt in 2026 plaats van donderdag 18 juni tot en met zondag 21 juni. De ticketverkoop start op 8 november, maar eerstkomende dagen volgt eerst nog een karrenvracht aan extra namen. Meer informatie over het festival vind je op de website.
Een overzicht van de aangekondigde namen:
Donderdag 18 juni: Limp Bizkit – Megadeth – Within Temptation
Vrijdag 19 juni: Breaking Benjamin – Twisted Sister – Volbeat
Zaterdag 20 juni: Architects – BABYMETAL – Bad Omens – Bring Me The Horizon
Zondag 21 juni: t.b.a.






