
© CPU – Nathan Dobbelaere
Inmiddels kunnen we wel stellen dat de aanstelling van Jason Dowd een prima keuze was voor Kensington. Natuurlijk, de stem van ex-frontman Eloi Youssef blijft als honing aan de Utrechtse groep plakken en zal dat altijd blijven doen, maar toch voelden de eerste stappen van de groep met Dowd meer dan goed. De Amerikaan liet op de recente singles horen dat hij over een sterke strot beschikt en ook live hield de zanger zich met gemak staande. Met andere woorden doet hij dus vrij weinig fout, maar toch willen sommigen er nog altijd niks van weten, draaien ze hun rug om naar de nieuwe zanger en verlangen ze terug naar vroeger.
Een compleet nieuw album zou misschien wel, net als bij Linkin Park afgelopen jaar, de missing link vormen die de overgang definitief doet landen, maar daarover maakt de groep maar niks bekend. Toch kunnen we langzaamaan concluderen dat er wel een plaat aankomt, want in navolging van “A Moment“, “Little By Little” en “I Could Be Wrong”, brengt de groep met “Safe Haven” opnieuw een single uit en ook meteen eentje waar ze volop in veilige modus draait. De titel liegt er niet bepaald om, want het nummer voelt aan alsof Kensington zich nog even terugtrekt in zijn eigen comfortzone. Echt veel tanden heeft de track niet en bijten doet hij dan ook niet, waardoor deze single een pak minder indruk maakt dan de voorlopers. Zo veilig als liftmuziek willen we het niet noemen, daar is het met momenten nog net iets te bombastisch voor, al scheelt het niet veel. Hopelijk krijgt de rest van het mogelijke album net iets meer power mee.
Kensington is weer volop aan het optreden en komt ook met een paar shows richting België. Zo staat de groep op 19 juli op Thor Park Live, terwijl ze op 8 oktober de Trix aandoet.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.





