© CPU – Chris Stessens
Dat de afgelopen jaren vaak zwaar zijn geweest voor Jente Pironet, klinkt haast als een understatement. De frontman van Portland werd in 2023 gediagnosticeerd met een hersentumor. Het verdikt op dat moment: misschien nog één jaar te gaan. Maar wonder boven wonder staat hij er nog, misschien wel sterker dan ooit. De behandeling sloeg aan en twee jaar later is er zelfs een nieuw album op komst. Eentje waar we reikhalzend naar uitkijken. Want de eerste single, “Lay Me Down”, doet vermoeden dat dit een plaat vol levenskracht wordt.
Het nummer vliegt met de deur in huis en meteen krijgen we een warme galm aan gitaarklanken over ons heen. ‘It’s hard to see what’s still left of me’, horen we Jente zingen over de littekens die hij de afgelopen jaren heeft opgelopen (want niet alleen zijn diagnose, ook het vertrek van zangeres Sarah Pepels uit de band liet z’n sporen na). Maar vergis je niet: dit is geen weemoedig nummer. Het refrein klinkt als een anthem voor de volhouders onder ons, die doorheen alle kommer en kwel toch de rug rechten en blijven gaan. Dat uit zich muzikaal in uiterste meezingbaarheid vol joelende gitaren en heerlijke samenzang. Weinig muzikale weerhaken, dat wel, maar positiviteit mag soms rechttoe-rechtaan een lekker complexloos zijn.
Als de rest van de plaat diezelfde kracht uitstraalt, staat ons alvast veel moois te wachten. De release ervan staat in het najaar gepland. Maar wie al benieuwd is naar het nieuwe werk, kan de band deze zomer live aan het werk zien. Alle tourdata vind je terug op hun website.
Ontdek meer muziek op onze Spotify.