© David Kasnic
Will Oldham werkt naarstig verder aan zijn volgende album Purple Bird. Met “Our Home” en “London May” werden er twee gouden pionnen op het muziekbord naar voren geschoven, en nu komt daar de nieuwe single “Downstream” ook bij. Sinds 2005 heeft Bonnie Prince Billy, een van de aliassen van Oldham, al twaalf studioplaten uitgegeven. Hij schreef ook het fantastische “International Injury” dat werd gespeeld in de formidabele serie True Detective.
De man uit Kentucky heeft voor zijn nieuwe song “Downstream” aan countryartiest John Anderson gevraagd om mee de honneurs waar te nemen. Anderson aanvaardde de opdracht en krijgt een prominente rol in de verse single. Het duo beschrijft dat we nog steeds niet beseffen dat we onszelf en het andere leven op Moeder Aarde onherroepelijk de dieperik in consumeren. We leven allemaal aan het eindpunt van de rivier die ons laaft, maar we kijken er naast dat die rivier in snel tempo opdroogt. Het tweetal maakt er een zachte countrysong van. De eerste strofen worden gezongen door de beheerste stem van Oldham, waarop Anderson het de laatste strofen overneemt met zijn diepe, intense stem. Naarmate het lied vordert worden er meer instrumenten in de bedaarde strijd gegooid. Snaarinstrumenten, blaasinstrumenten en slagwerk: alles passeert op die enkele minuten de revue. Memorabele verzen worden in een prachtige hymne gegoten, een hymne die we als mensheid hopelijk binnen afzienbare tijd nog steeds kunnen en mogen beluisteren.
31 januari wordt de dag dat de Amerikaanse singer-songwriter zijn album Purple Bird de vrijheid gunt. Onderzoek zeker de sociale media van de man, want er worden meerdere concerten in de lente georganiseerd in België en Nederland. Onder meer in Het Depot in Leuven en het Wilde Westen in Kortrijk kan je hem aan het werk zien.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.