
©CPU – Karen Van Lierde
Wil je eens een kijkje nemen hoe een album in elkaar gezet wordt? Dan raden we je de nieuwe documentaire van Doodseskader aan. De heren, Tim De Gieter en Sigfried Burroughs welteverstaan, brachten afgelopen week de docu Now I Know You See Me uit waarin we in een kleine zestien minuten het maakproces zien van The Change Is Me. Nadat de twee eerder een volledig afgewerkte plaat aan de kant schoven omdat het niet meer voelde als wie ze op dat moment waren, besloten ze om helemaal terug vooraan te beginnen en een nieuw album op te nemen. Dat werd dus het in april uitkomende The Change Is Me, waarvan “No Laughter Left In Me” als eerste voorproefje komt.
En dat voorproefje, dat smaakt zeer smakelijk! De band kondigde de nieuwe single aan als een startpunt naar ‘Doodseskader type 2026’, maar eigenlijk trekt “No Laughter Left In Me” de deur van die nieuwe fase met een luide krak meteen wagenwijd open. De track behoudt de zwaarte die de volledige discografie van het duo kenmerkt, maar voegt er een extra laag aan vernieuwde volwassenheid aan toe. Het is allemaal net wat scherper, strakker en to the point, waarbij vooral de rappende De Gieter met zijn teksten recht door zee is. Een ander noemenswaardig punt is de verandering van sound halverwege het nummer. Hier kiest het duo ervoor om bombastische momenten af te wisselen met stiltes, waardoor de intensiteit alleen maar verder oploopt. Als Burroughs vervolgens tegen het einde nog eens losgaat en “No Laughter Left In Me” dance-invloeden begint op te pikken, ontstaat er nog een eindklap die we nog wel even blijven voelen.
Het nieuwe album The Change Is Me ligt op 3 april in de rekken. Het tweetal gaat ook op tournee. Data, locaties en tickets zijn te vinden op de website van de band.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






