
© David Hup
Soms, wanneer je een band of artiest tegenkomt met het toevoegsel L.A. in de naam, is de ene combo ogenschijnlijk al wat onnozeler dan de andere. In L.A. Guns of L.A. Priest kunnen we ons bijvoorbeeld gemakkelijk vinden; bij L.A. Salami is dat wat anders. Nochtans zijn zowel L.A. Guns als L.A. Salami(!) genoemd naar hun frontman/zanger. L.A. Priest dan weer niet. En ja, we hebben het toch maar even gecheckt: dat geldt evenmin voor L.A. Sagne. Frontvrouw van die Nederlandse band is niemand met een stuk Italiaanse ovenschotel in de achternaam, maar wel Tara Wilts. En zoals die naam het fonetisch al een beetje doet vermoeden, is dat iemand die zich op een podium niet inhoudt. Een conditio sine qua non voor de kopman of -vrouw van een goeie punkband.
Dat is dan ook niet anders op nieuwe single “I Paint Walls”. De energie en de boosheid spatten er ook hier weer vanaf, vanaf de omineuze, aan “Mr. Motivator” van IDLES herinnerende gitaren uit de intro tot de zang van frontvrouw Wilts, die het midden houdt tussen declameren en roepen. Al blijft dat steeds met een scherpe tong in de wang, de bandnaam indachtig. Wilts laat weten dat ze altijd al een artiest wou zijn. Het is helaas gebleven bij muren schilderen, want dat betaalt nu eenmaal de rekeningen. Dat ze intussen ook niet de persoon is voor enige huisvlijt moge duidelijk zijn na ‘I found seven ways to not do the dishes’. Daarvoor heb je natuurlijk een vaatwas. Maar dat is minder ‘punk’. In elk geval is dit een anthem voor iedereen die vastzit in een hersendodende job, met de gedachte aan wat zou kunnen zijn steeds verder weggeborgen in het geheugen. Punk uit het boekje, maar minder vrijblijvend dan eerdere singles van de band. Ergens lazen we nog: ’the most exciting new guitar band from the Netherlands’. Dat is wat veel eer op dit moment. Maar dat de band zich snel ontwikkelt, staat buiten kijf.
L.A. Sagne staat binnen enkele dagen, op 3 december in het Cactus Café in Brugge. Als headliner dan nog, want de oorspronkelijke headliner (The Pill) moest door een blessure van één van de leden afzeggen. Voor het nieuwe voorprogramma zorgt het Belgische Mitraille.
(Overigens: La Sagne is ook, we kid you not, een Zwitserse gemeente. Die we intussen hebben toegevoegd aan ons lijstje met onnozelste plaatsnamen, naast Kloten, Fucking, Rottenegg, Shitterton, Condom, Dildo of Saint-Louis-du-Ha!-Ha!. Waar punk al niet goed voor is!)
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






