Bekijk zeker eens een van de beste stukjes film die ooit werd gedraaid door Jim Jarmusch. Iggy Pop en Tom Waits zitten aan een tafel, drinken koffie en roken een sigaret. Het is echt hilarisch wanneer Pop eigenlijk wilt vertrekken, maar hij zich in alle bochten wringt om Waits niet te schofferen. Check zeker die tien minuten iconische cinema eens. De Amerikaan uit Ohio heeft met Father Mother Sister Brother een nieuwe film ingeblikt die al bekroond werd met een Gouden Leeuw op het filmfestival van Venetië. Dat materiaal op pellicule wordt begeleid door een soundtrack die Jarmusch ook zelf in elkaar heeft gestoken samen met de Duitse-Britse Annika Henderson, kortweg Anika met een enkele ‘n’. We willen voor een enkele keer nog een beetje uitweiden over de film Dead Man van dezelfde filmmaker en waarvoor de soundtrack werd geschreven door Neil Young. Hemels! Anika is een complexe, creatieve dame en we verwijzen je graag door naar het interview dat Dansende Beren dit jaar met haar deed om zo de artieste beter te leren kennen.
“Jetlag” is het eerste nummer dat het duo, Jarmusch en Anika dus, al op de wereld loslaat om de plaat in te leiden. Uiteraard is het een heel filmisch stuk muziek en het is heel warm en rustig. Het tweetal gebruikt een zacht synthgeluid en een bedaarde gitaarpartij, en de compositie klinkt bedachtzaam en vriendelijk, hoe raar dit ook mag overkomen. Veel gebeurt er eigenlijk niet in de song, het is vooral het opwekken van sfeer dat de twee doen. Het nummer is op zich vrij alledaags, maar blinkt ook uit in eenvoud en souplesse. Veel van de films van Jarmusch zijn best mysterieus en zo is de muziek ook; het is onmogelijk te weten welke beelden de regisseur bij deze song heeft geplakt. We zijn vooral fan van zijn collectie die hij gedraaid heeft in de jaren tachtig en negentig met Night on Earth, Dead Man en Ghost Dog: Way of the Samurai. Of hoe een kort artikel over een liedje kan transformeren tot reclame voor de films van de rijzige man met de prachtige, zilveren haardos.
Op 14 november komt de soundtrack van de film uit. Anika heeft meegespeeld op alle songs. De release van Father Mother Sister Brother, de film dus, staat geprogrammeerd op 18 december.
Jim Jarmusch: Instagram
Anika: Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.







