
© CPU – Nathan Dobbelaere
Op het gebied van dance heeft België sinds de opkomst van elektronische body music een vruchtbare voedingsbodem gecreëerd. Intussen behoren clubs zoals Fuse tot het nationale erfgoed en is de technoscene levendiger dan ooit tevoren. Eén van de belangrijkste verantwoordelijken daarvoor blijft Charlotte de Witte. De Gentse dj blijft op 32-jarige leeftijd records verpulveren. Ondanks het feit dat ze de wereld afreist voor beukende sets, blijft ze trouw aan haar Belgische fans. Twee maanden geleden veroorzaakte ze veel ophef toen ze abrupt een gratis set aankondigde op de Oude Beestenmarkt in haar thuisstad. Uiteindelijk werd de pop-upshow verplaatst naar de Stadshal, waar ongeveer 13.000 nieuwsgierigen naartoe kwamen. Na drie keer met collega-dj Amelie Lens Flanders Expo uit te verkopen, was deze stunt het signaal voor een eigen volwaardige release.
Het titelnummer van “The Realm” laat niets aan de verbeelding over. De Witte gaat voort op haar elan met acid, dat duidelijk een revival doormaakt. De beat blijft monotoon, maar het zijn vooral de hoge kicks die het trancy gevoel versterken. Zo dendert de track gestaag voort. De vrouwelijke vocalen zijn ook bijzonder uitnodigend, waardoor we ons gemakkelijk in onze innerlijke psyche kunnen laten trekken en volledig kunnen opgaan in de energieke sound. De toegang tot het onbekende is echter een individueel parcours, want muzikaal gehoord is er weinig nieuws te ontdekken. Toch blijft het vakmanschap in het DNA van de track duidelijk zichtbaar: hij slaagt erin om het geluid van gisteren op een hedendaagse manier te laten klinken. Zware drops blijven achterwege, maar de drang om nog eens te zweten in de club wordt sterk aangewakkerd, waardoor het doel geslaagd is.
De Wittes titelloze debuut verschijnt op 7 november via haar eigen KNTXT-label. Ze staat op 8 juni op 909 Festival, 13 juli op Awakenings Festival, 19 juli op Tomorrowland en 20 juli op Dour.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






