Soms ken je een band al van tijdens je jeugdjaren en opeens kom je er achter dat ex-lid van Throwing Muses Tanya Donelly en frontvrouw Kristin Hersh stiefzussen zijn. Zo gaat dat soms. Donelly schreef met haar band Belly nog de klassieker “Feed The Tree“, maar hing uiteindelijk haar gitaar aan die boom. Hersh bleef gewoon doorspelen met Throwing Muses en bracht daarnaast ook meer dan tien soloalbums uit. Zet zeker “Your Ghost” eens op en geniet van de samenzang van de Amerikaanse uit Rhode Island en Michael Stipe. Op 14 maart brengt het trio met Moonlight Concessions een nieuwe lp uit. We mochten al genieten van “Drugstore Drastic” en nu komt daar ook nog “Summer Of Love” bij.
De zogeheten ‘summer of love’ vond plaats in Californië in 1967. We kunnen hierbij alleen maar denken dat je maar een G.I. zal geweest zijn in Vietnam op dat moment. Soit, elke tijd heeft zijn demonen en dat zal wellicht nooit anders zijn. Het is heel duidelijk dat Throwing Muses met hun single terug naar de essentie wil: akoestische instrumenten, drums die bespeeld worden met brushes en alles heel lo-fi geproduceerd. Hersh laat nog violen op de voorgrond komen, wat het nummer een heel country-achtig gevoel geeft. Na de eerste strofen wordt er al een gitaarsolo in de song gelegd terwijl de ritmegitaar de hele tijd dezelfde hypnotiserende akkoorden speelt. Na twee minuten zwelt het geluid van een cello aan en wordt het ritme vervolledigd met een maraka. Het lied barst niet uit, maar blijft de hele tijd voortkabbelen tot het einde. Throwing Muses tracht terug te grijpen naar zijn roots en met “Summer Of Love” slaagt de band daar perfect in. Cool gedaan!
Moonlight Concessions zal aangeboden worden aan het grote publiek vanaf 14 maart. Op 30 mei treedt Throwing Muses op in de Cactus Club in Brugge.
Facebook / Instagram / X / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.