
Hoewel Bambara vaak aanvoelt als een jonge band met het potentieel om ’the next big thing’ te worden, vertellen de feiten een ander verhaal—zonder dat dit hun potentie in de weg staat. Tweelingbroers Reid Bateh (lead vocals, gitaar) en Blaze Bateh (drums), evenals William Brookshire (bas), maken namelijk al sinds 2007 samen muziek. Hun sound, tegenwoordig simpelweg gelabeld als postpunk, stond destijds bekend onder de meer modieuze noemer ‘Southern Gothic’. De alternatieve pers en media pikten de band al snel op, waardoor ze regelmatig in de schijnwerpers stonden. Het bereiken van een internationaal publiek lukte door doelgericht de tourbus in te stappen en ook buiten de Verenigde Staten op te treden. Twee jaar geleden brachten ze het album Love On My Mind uit, en sindsdien heeft een verhuizing naar Brooklyn gezorgd voor een frisse, creatieve impuls.
Niet geheel toevallig komt ook DIIV uit Brooklyn. Of er een verband is, blijft giswerk, maar de invloeden lijken onmiskenbaar. “Pray To Me” is in ieder geval heel dromerig, met dezelfde duistere ondertoon als de eerder genoemde band. Deze aanpak past Bambara echter net zo goed. Door de snelle en gedreven drumpartijen blijft hun venijnige punkenergie overeind, zelfs in de meest sfeervolle passages. We hoeven allesbehalve een schietgebedje te doen om deze intense rit te doorstaan. Reid Batehs poëtische zangstijl bewaakt de kalmte en brengt een gevoel van introspectieve balans, diep in zijn eigen gedachten en die van ons. Spanning is niet altijd constant aanwezig, maar zijn broer Blaze en William Brookshire zorgen ervoor dat de zanger volop de ruimte krijgt om zichzelf op de voorgrond te plaatsen. Bambara weet zich zo opnieuw goed in de kijker te spelen.
Birthmarks verschijnt op 14 maart. De New Yorkers stellen hun nieuwe album voor op het Roadburn Festival (16 april) en in de club van Ancienne Belgique (1 mei).
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






