Bij Dansende Beren zetten we graag fris talent in de schijnwerper en zo stelden we Arend Delabie vorig jaar al voor als Grote Beer van Morgen. Het had misschien overmorgen mogen zijn, want de debuutsingle is er pas een kleine twee jaar later, maar de singer-songwriter presteert wel meteen. Live wist de jonge knaap al heel wat indruk te maken als voorprogramma van onder meer The Haunted Youth, Dressed Like Boys, Kids with Buns en meer. Er werden al contracten getekend bij booker Busker (Brihang, Eefje de Visser, Daan…) en bij platenlabel Mayway Records (Meltheads, Ao, Isaac Roux…), dus we kunnen met veiligheid stellen dat Delabie goed omringd is. Dat is zelfs al het geval sinds zijn geboorte, want Maarten Devoldere (van Balthazar en Warhaus) groeide slechts enkele huizen verder op.
Goed, meer dan genoeg namen vermeld. Tijd om de muziek zelf te laten spreken en zo viel de keuze voor een debuutsingle op “Stain”. Wie Arend Delabie al live aan het werk zag, herkent het mogelijks door de aanstekelijke insteek. Het nummer is een versmelting van indierock, folk, wat poppy invloeden en nog wat meer. We gaan Arend Delabie niet in één hokje proberen te steken, maar gewoon genieten van “Stain”. De meeslepende opbouw, de frisse zang en de groovy sfeer zorgen voor een mix waarbij we onze vingers aflikken. Toch halen we onze vingers net op tijd uit onze mond om die laatste ‘yeah’ lekker mee te roepen.
Wie graag in het echt die ‘yeah’ meeroept met Arend Delabie, die kan gewoon naar een van zijn liveshows gaan. Op zijn agenda staat: De Kreun op 22 november, Trix op 13 december en AB Club op 15 december. Bij die laatste twee is Arend het voorprogramma van Calicos.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.