Deze zomer doen de Dansende Beren de Ronde van de Lage Landen. Onze redacteuren gaan virtueel langs in 15 grote Belgische en Nederlandse steden om te kijken wat daar allemaal gebeurt op muziekgebied: wat zijn belangrijke poppodia en festivals? Wie zijn grote namen uit de popgeschiedenis en welke opkomende artiesten zien wij doorbreken? Vandaag: Antwerpen.
Antwerpen is de tweede grootste stad van België en heeft na Rotterdam de tweede grootste haven van Europa. Wij vinden het één van de fijnste steden van de Lage Landen, mede door het grandioze treinstation, de mooie binnenstad, en natuurlijk door de muziekscene die er is. De mega-concerten vinden plaats in het Sportpaleis of Lotto Arena. Concertzaal De Roma is daarna het grootste podium voor de meest uiteenlopende muziekgenres.
In Het Bos moet je zijn voor de betere garagegroepen of groepen die nergens anders een plaats vinden. Lekker ruw en ruig, de perfecte plaats om eens een nieuwe band te ontdekken. Muziekcentrum Trix is niet alleen een poppodium, maar heeft ook een opnamestudio en repetitieruimte voor muzikanten. Tot slot is er nog Kavka voor de betere punk/hardcore. Ook zijn er festivals in Antwerpen. Je hebt er het Rivierenhof in de zomer, Arenberg in de winter. Daarnaast Laundry Day en Summerfestival voor dance, Linkerwoofer voor de betere Belgische bands en Antwerp Metal Fest voor de metaalliefhebbers.
Kortom: Antwerpen voor (muziek)hoofdstad van Vlaanderen!


Website / Facebook / Twitter / YouTube / Instagram

Website / Facebook / Twitter / Instagram

Facebook / Twitter / YouTube / Bandcamp
Glints heeft een verrassend geluid dat je niet vaak hoort in de Lage Landen: een verfijnde combinatie van electronica, pop en hiphop. J.M. Lemmens, de man achter Glints, heeft een Britse achtergrond maar groeide op in Antwerpen. De muziek alleen klinkt al poëtisch, maar samen met de lyrics die Glints rapt en zingt is het een compleet geheel dat blijft verbazen.
Facebook / Twitter / Instagram

In 2011 maakten we kennis met DVKES dankzij hun (halve) finaleplaatsen bij FrappantPOP en Humo’s Rock Rally. Met “Happy” hebben ze in 2013 een hit te pakken. Binnenkort komt hun debuutalbum uit. De eerste single daarvan,“We Finally Pushed Through“, werd enkele dagen geleden uitgebracht. Het is een aanstekelijke popsong geworden met lekkere gitaar hooks en strakke productie door Mario Goossens van Triggerfinger, die ook het te verschijnen album gaat produceren. Veelbelovend!
Website / Facebook / Twitter / YouTube
Wil je weten welke stad we de volgende keer bezoeken?! Volg dan onze Ronde van de Lage Landen hier op de blog, op Facebook en Twitter.









