
© CPU – Jonas Demeulemeester
In 1986 ontplofte er een hardrockbom in de hele muziekwereld toen de Zweden van Europe The Final Countdown uitbrachten. De titeltrack stond in tientallen landen op de hoogste positie en nummers als “Rock The Night” en “Carrie” werden ook heel grote hits. De band had de hitlijsten bestormd als een stel geweldige Vikings en bleef maandenlang in die lijstjes staan. Met Out Of This World uit 1988 zat het vijftal goed in het spoor van die iconische plaat en de verkoopcijfers vielen nog dik mee. Begin jaren negentig werd er een lange pauze genomen door de vijf, maar ze draaien ondertussen weer een kleine twee decennia mee met af en toe een nieuwe plaat. Binnenkort komt er trouwens kakelvers materiaal uit.
Nog steeds dezelfde bandleden: Joey Tempest aan de zang, John Norum (terug) aan de gitaar, John Levén aan de bas, Mic Michaeli aan de keys en Ian Haugland aan de drums. Eigenlijk het combo waarmee het allemaal begonnen is. Enfin, “One on One” is de nieuwe single van de band en er is echt nog niks veranderd: een instrumentale intro die al moet aankondigen dat de versterkers dadelijk volle bak worden opengedraaid, snedige partijen op de bas en de gitaar, drammende drums, een poppy deuntje van Michaeli en de uiteraard ietwat verouderde, maar nog steeds sterke stem van Tempest. Ja, dit is nog steeds een proper geoliede hardrockmachine die heel goed weet hoe je een tof nummer mét vette gitaarsolo in elkaar puzzelt. Europe is een instituut eigenlijk, een band die hét moment heeft gepakt met beide handen in de jaren tachtig, wereldberoemd werd, even de riem aflegde en er gewoon weer staat met coole rock. Fijne band!
Come This Madness komt uit op 25 september. Er is een tournee gepland door Europa en de band houdt een stop op 5 oktober in Arnhem in Musis. De Zweden staan ook op Graspop op 21 juni.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






