Misschien is de naam Billy Fuller op het eerste zicht niet zo bekend, maar de bassist speelde op tal van platen mee van onder andere Robert Plant, Beth Gibbons, Massive Attack en zijn eigen Beak>. Zelfs Arno koos Fuller als speler van de vier snaren op zijn lp Future Vintage. Nu heeft de Brit uit Bristol tijd en goesting gevonden om een plaat onder eigen naam voor te bereiden en “Rummer” werd daarvoor als eerste verkenner het veld in gestuurd. Met “Three Blind Mice” krijgt een volgende scout nu de opdracht om het publiek warm te maken voor de volledige plaat die zal uitkomen op 3 april. Dat album krijgt de titel Fragments.
Fuller heeft voor de aankomende plaat vrijwel alle instrumenten zelf ingespeeld. Uiteraard de bas, maar ook drummachines en een synthesizer van Korg. Stadsgenoot Andrew Sutor zorgt hier voor de ritmesectie op de drums. “Three Blind Mice” is een heel zenuwslopend, instrumentaal nummer geworden dat direct heel erg onder je vel kruipt. We voelen ons achtervolgd door iets onbestemd, maar dat iets heeft echt waar niet het beste voor met ons. De sfeer is heel sinister en pikzwart en de song begint vrij kalm, maar gaat al snel heel angstaanjagend klinken, zeker door dat synthgeluid dat vrijwel exact op de tweede minuut begint. Het zijn maar een paar toetsen die worden ingeduwd, maar mensen, wat een dreigende sfeer gaat daar in godsnaam van uit. We hebben de clip er eens bij genomen en die is ook ronduit fantastisch door die grimmige, sardonische sfeer. Wat een onwaarschijnlijk coole schijf!
Fragments komt uit op 3 april. We weten nu al dat we hier een stuk over zullen schrijven. Als het niveau van de eerste twee singles behouden blijft, gaan we te maken krijgen met een briljant album!
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






