Kris Dane, de Belgische singer-songwriter die ooit nog meespeelde in de vroege bezetting van dEUS (de demotapes) en Ghinzu (ooit het hipste, geilste en luidste exportproduct van Brussel genoemd), bewandelt al jaren zijn eigen pad in de luwte. Met zijn kenmerkende warme, licht doorrookte stem en zijn voorliefde voor sobere arrangementen die ergens tussen folk, blues en americana zweven, bouwde hij een oeuvre uit dat even tijdloos als introspectief klinkt. Zijn nieuwe single “Cherry” sluit naadloos aan bij die lijn en laat horen dat Dane nog steeds excelleert in eenvoud en emotie.
“Cherry” opent met een naakte piano. ‘We shared the same place called home’, vertelt hij. De productie is transparant, organisch en weids, maar zonder overdaad. Gaandeweg sluipt er een subtiel koortje binnen, haast fluisterend op de achtergrond. Die extra stemmen tillen het refrein naar een meer spirituele sfeer, als een echo van herinnering of verlangen. Het is een verfijnde vondst: het koortje breekt de eenzaamheid van de zang, maar laat die ook scherper contrasteren. Dane zingt en vertelt over het koesteren van wat ons lief is, het mooie aan engagement in vriendschap en onvoorwaardelijke liefde en dit alles terwijl de objecten van onze verlangens ons voortdurend lijken te ontsnappen. Het gaat over fundamentele waardering voor wat we hebben, voor wat ons omringt en tegelijk over de onmacht tot voldoening. Hij bezingt niet zozeer het verlies, maar het blijven dragen van iets wat ooit nabij was.
Vergelijkingen dringen zich op met artiesten als Jeff Buckley of Leonard Cohen, maar misschien nog het meest met Conor Oberst. Net als Oberst schrijft Dane vanuit een rauwe eerlijkheid; zijn stem kraakt, zijn timing lijkt soms onregelmatig, maar precies daarin schuilt de kracht. Beiden maken muziek die niet mikt op perfectie, maar op waarachtigheid. En laat ons wel wezen: Dane zingt béter. “Cherry” is geen grote vernieuwing, wel een bevestiging: Kris Dane blijft een meester in het klein houden van grootse gevoelens. We benadrukken dan ook zijn geduld, zijn durf om geen snelle hits te maken en zijn vermogen om met minimale middelen groots te klinken. Waarvoor hulde!
Zijn nieuwe album komt uit in het voorjaar van 2026, en zal live te zien zijn op 20 maart 2026 in de Botanique, Brussel.
Instagram / Facebook / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.







