
© Evy Collard
Het heeft even geduurd na hun artistiek succesvolle debuutplaat. Maar het Limburgse powertrio Yerra Yerra heeft eindelijk weer een nieuwe single gelanceerd: “Nepal”. Het is een hernieuwd visitekaartje voor wie de band nog niet in de smiezen had. Yerra Yerra is letterlijk en figuurlijk een opvallende naam in Belgische muziekscene. Voor frontvrouwe Inge Henrotay staat de dubbele naam voor ‘vrijheid, speelsheid en ademruimte’. Samen met gitarist Evert Nicolaï en drummer Robby Mangelschots schrijft ze uitermate energieke songs zonder grenzen. Alles mag. Alles kan. Goed, er bestaan nu eenmaal genres, maar die mogen naar hartenlust worden verbreed, vervaagd en vermengd. Zo deden ze dat al op hun gelijknamige debuutplaat, met welhaast botsende singles als “Hard World” en “Swimming”. En zo doen ze het twee jaar later ook op hun nieuwe single “Nepal”.
“Nepal” mag op zijn zachtst gezegd zeer eigenzinnig worden genoemd. Inges trektocht in de Himalaya bracht de inspiratie voor de song. Vandaar waarschijnlijk de mystieke openingsklanken van een oosterse gitaar. Dat valt nog goed te verklaren. Maar laat daarna alstublieft alle pogingen tot een songanalyse achterwege en dompel je onder in de wereld van “Nepal”. Waarin zoveel gebeurt dat een volledige overgave het enige is, waarmee je deze “Nepal” trekking kunt overleven. Donkere bezwerende gezangen die drijven langs kliffen van symfonische metal riffs en stevige percussie wisselen af met spoken word en rap die als mantra’s opstuwen langs de bergwanden. En op de top is er zowaar een hemels klinkend refrein. En waar het onderweg te spannend wordt, weerklinken enkele kreetjes die een bergbeklimmende Björk niet zouden misstaan. Met grote dank aan producer Thomas Valkiers (Meltheads, Equal Idiots), die als een volleerde sherpa deze muzikale tocht tot een goed einde heeft gebracht.
“Nepal” is een potpourri van indrukken, emoties en muzikale genreknipsels die je krijgt voorgeschoteld in amper 3 minuten en 17 seconden. Wonderwel leverden deze stukjes één geheel op, die meer is dan de som der delen. Het lijkt op een patchwork deken waarvan je niet meer herinnert wat de losse stukjes ooit waren. Maar waarvan je wel ziet dat het mooi geworden is. Het voelt ruw, maar tegelijk ook warm. Klaar voor de volgende trekking. Benieuwd waar Yerra ons dan naartoe voert. Maar “Nepal” is alvast een duidelijk en goed kompas.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






