
© CPU – Nathan Dobbelaere
De dagen van ‘my voice ain’t the best you’ve heard’ zijn al een tijdje achter de rug voor shame. Met elke release werd de band namelijk al diverser, volwassener en béter, dus stonden de verwachtingen voor nieuw werk al een tijdje hooggespannen. Met “Cutthroat” werd die anticipatie meteen ook razend sterk beantwoord, want de snedigheid en slimme songwriting toonden opnieuw een band die vol zelfvertrouwen zijn tocht naar volwassenheid verderzet. “Quiet Life” slaat op zijn beurt alweer een andere weg in, en opnieuw is het er eentje om duimen en vingers bij af te likken.
Niemand ontsnapt dezer dagen nog aan Luke Combs en zijn countrykompanen, dus ook shame niet. Laat die invloed dan ook het eerste zijn dat op “Quiet Life” opvalt. Het oerbritse dat het oudere werk van shame karakteriseerde, maakt namelijk tegenwoordig wel vaker plaats voor geluid van over de grote plas. Het resultaat van die mengelmoes is er een die als zonnecrème na vier dagen Rock Werchter in je oren blijft plakken. Frontman Charlie Steen vervlecht op traditionele wijze zijn uitstekende gevoel voor humor met zelfreflectie, terwijl de rest van de band aanstekelijker klinkt dan ooit tevoren. Met een eindschot dat dan nog eens heel de song naar een heilige status verheft, is de eindbalans snel gemaakt: shame scoort in de aanloop naar Cutthroat alvast een dikke 2 op 2!
Op 29 september zie je shame in Trix aan het werk, op 2 oktober is Melkweg in Amsterdam aan de beurt en op 3 oktober staan ze in Doornroosje in Nijmegen. Cutthroat komt uit op 5 september, dus is er ruim de tijd om tegen dan alle lyrics uit het hoofd te leren.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.







Op 7 november is de band ook te zien in concertzaal L’aéronef in Lille (FR)