Het festivalseizoen komt op gang en dat is traditiegetrouw ook het moment waarop heel wat beloftevolle jonge bands een doorbraak kunnen verzilveren. Het Ierse Cliffords trekt niet toevallig met een gezonde dosis ambitie langs een aantal welbekende weides van onder meer Glastonbury, Best Kept Secret en Rock Werchter. En alsof dat nog niet spannend genoeg is, staan ze ook nog eens op het punt om in de komende dagen een nieuwe ep uit te brengen. Het ijzer moet nu eenmaal gesmeed worden als het gloeiend heet is. Als nieuw nummer maakt “My Favourite Monster” alvast een tamelijk goede indruk.
Cliffords pakt op “My Favourite Monster” in tegenstelling tot de voorgaande single “Bittersweet” minder rustiek uit. Het viertal pakt alle tijd die nodig is om het nummer te laten ontplooien en dat werpt zijn vruchten af. Na een intiem begin breekt de nieuwe song bij het eerste refrein mooi open en is Cliffords effectief vertrokken voor een aangename rit. De blazers spelen daar een niet te onderschatten rol in en maken het refrein nog net iets grootser. Zeker met het laatste couplet heeft het viertal ons volledig mee, alvorens men het nummer vakkundig laat uitdoven met een terughoudend einde. De weegschaal tussen groots en klein houden ze dus mooi in evenwicht op “My Favourite Monster”.
Op zondag 6 juli staat Cliffords op de planken van The Slope op Rock Werchter. In Nederland staan ze een aantal weken ervoor op Best Kept Secret in Hilvarenbeek.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.







