© CPU – Nathan Dobbelaere
Wat was het een komisch gezicht op de Pinkpop-zondag twee jaar geleden. Het festival had voor zijn laatste dag met onder meer Goldband, Tom Odell en OneRepublic vooral popacts op de planning staan, maar tussen de spaarzame gitaarbands stond met I Prevail misschien wel de hardste groep die ze dat weekend geboekt hadden. Veel bezoekers liepen dan ook met een grote boog om de Tent Stage heen en sommigen renden zelfs letterlijk weg voor het geweld van de Amerikanen, die juist kozen voor hun meest toegankelijke set mogelijk. Gelukkig stond de tent alsnog tot de nok gevuld en gingen de aanwezigen compleet los op klappers als “Gasoline” en “Come And Get It”, al hadden we nieuwste single “Violent Nature” er toen ook maar al te graag bijgehad.
“Violent Nature” is namelijk een track waarbij de titel perfect aansluit bij het nummer. Want waar de meeste bands naarmate de jaren vorderen in geluid afzwakken, doet I Prevail er tijdens zijn nieuwste worp juist een schepje bovenop en is het op zijn gewelddadigst ooit. Grote reden hiervoor is het vertrek van Brian Burkheiser, die bij de groep voornamelijk de clear vocals voor zijn rekening nam. Een weekje terug trok hij de deur achter zich dicht door aanhoudende stemproblemen en verliet hij, na enkele pauzes, de metalcoreformatie definitief, waardoor het nu volledig draait om de grauwe strot van medefrontman Eric Vanlerberghe. En precies die strot klinkt furieuzer dan ooit tevoren. Met een volume op standje twintig, schreeuwt hij de boel met een flinke vaart kort en klein. Toch weten de instrumenten aardig bij te benen en staat het ook muzikaal als een huis, maar de grote ster van “Violent Nature” is en blijft Vanlerberghe. Mocht er ergens een vacature openstaan voor een nieuwe frontman, dan hebben we slechts één boodschap: haal die zo spoedig mogelijk offline!
I Prevail is aankomende zomer weer te gast op diverse festivals. Zo staat de band op onder meer Pukkelpop en Dynamo Metalfest.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.
Er is geen reden bekendgemaakt waarom Brian de groep verliet. Zijn stemproblemen (Eagle syndrome) leken na de laatste operatie van de baan. Hij is vader geworden, dat kan ook meegespeeld hebben maar het is allemaal speculatie. Dit is ook nog maar de eerste single van het nieuwe album dus het is gissen naar wat ze gaan doen. Een volledig album zonder clean vocals, Eric die beide vocals doet (cleans deed hij soms al samen met Brian op sommige nummers zoals Doomed) of gitarist Dylan Bowman die weer de cleans gaat doen (zoals hij deed op de tourdata zonder Brian)? Time will tell.