© CPU – Ine Van Baelen
We hebben al enkele reviews geschreven over de Nederlandse indierockband Real Farmer, maar eigenlijk hebben we de band nog nooit voorgesteld; Leon Harms aan de drums, Jeroen Klootsema aan de microfoon, Marrit Meinema aan de bas en ook aan de microfoon en Peter van der Ploeg aan de gitaar en ook hij aan de microfoon. Ziezo. In maart 2024 bracht het viertal zijn eerste lp Compare What’s There uit die het uitstekend doet op de streamingkanalen. We leven in beangstigende tijden met wapenwedlopen tussen grootmachten en sinds de Tweede Wereldoorlog zijn er nog nooit zo veel conflicten geweest. Tijd dus om hierover een nummer te schrijven en dat is de nieuwe song “Big Stepper” geworden. Deze single luidt trouwens een verse ep in die binnenkort beschikbaar zal zijn.
Vanaf de eerste noot zetten de vier Nederlanders er keihard de beuk in. In de stem van Klootsema horen we echt het ongeloof, ongeloof dat er opnieuw jonge gasten worden opgeleid om elkaar te gaan uitmoorden in de naam van, ja, van wat in godsnaam? Daar zet Meinema op de achtergrond een knappe, korte samenzang bij en eerlijk, we schrijven dit met de handen in ons haar. Kijk, dit is fantastisch gemaakte indierock gewoon, niet meer en niet minder. De band brengt het dan ook nog eens ontzettend overtuigend en we troosten ons met de gedachte dat het zo ook kan; dit soort coole rockmuziek zal er altijd zijn. We hebben de clip ook al een paar keren bekeken en we zijn hier toch niet goed van. Zijn we het als soort eigenlijk wel waard om aan de zogezegde top van de voedselpiramide te staan? Het is straf dat een lied van nog geen drie minuten zo veel vragen doet opborrelen. Conclusie: perfecte indierock over een onderwerp dat eigenlijk niet zou mogen bestaan.
Het viertal heeft een hoop ferrytickets geboekt naar de overkant van de Noordzee want er staat een deftige tournee door Engeland gepland. Op 2 juni staat de band zelfs op het fantastische Primavera in Barcelona. In onze contreien kan je de band gaan beleven op 11 april in Annabel in Rotterdam. De verse ep RF II, een ep die vier songs zal tellen, kan de jouwe zijn vanaf 2 mei.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.