© CPU – Joost Van Hoey
We zitten in de laatste rechte lijn richting festivalzomer en dus ziet Rock Werchter vandaag zijn kans schoon om de affiche voor komende editie zo goed als te finaliseren. Het festival viert dit jaar zijn vijftigste verjaardag, en ondanks dat er op sociale media bijna alleen maar negatieve commentaar verschijnt op de line-up, raakten heel wat tickets in een recordtempo uitverkocht. Dat de tijden ook aan de Haachtsesteenweg steeds verder veranderen, vertaalde zich met andere woorden de afgelopen maanden in de bekendmakingen van artiesten. Hoe dan ook moet je durven toegeven dat Rock Werchter een mooie en gevarieerde affiche heeft weten samen te stellen, rekening houdend met de beschikbare middelen. Hoe dat er in z’n totaliteit uitziet, leren we vandaag.
Na de volledige line-up van The Slope enkele weken geleden, vult de organisatie vandaag dus zo goed als alle nog ontbrekende plekjes op de affiche in. Op donderdag 3 juli is het als allergrootste blikvanger London Grammar die onder meer Linkin Park, Fontaines D.C. en Iggy Pop vergezelt, maar evenzeer ook Heilung, Scandinavische en Franse popprinsessen Sigrid en Yseult, onze eigen Charles en de punkband Grade 2. Een dag later zijn het PVRIS, soulzangeres Celeste, nationaal TikTok-fenomeen Berre en het fantastische Thee Sacred Souls die langskomen.
De grootste vraagtekens bleven echter voor zaterdag 5 juli, daar er in de vorige drop geen enkele naam voor die dag zat en dat uiteindelijk de enige festivaldag was die niet meteen uitverkocht. Dat er daar met Måneskin-frontman Damiano David, Cymande, het gezellige Hermanos Gutiérrez, de indierock van Faye Webster, STIKSTOF-lid Jazz Brak, Bright Eyes, Jacoténe en Matt Hansen dus het meeste nieuws volgt, is geen verrassing. Op de slotdag van Rock Werchter wordt de line-up ten slotte aangevuld met de mannen van Soulwax, een liveshow van Used, broer van Billie Eilish FINNEAS, Foster The People en Remy Bond.
Opvallend is dat Rock Werchter zelf spreekt over ‘een laatste rondje namen’, terwijl er op de Main Stage van zaterdag duidelijk nog een paar namen ontbreken. Komt er dan toch nog een grote naam bij die een aparte aankondiging verdient? Wordt ongetwijfeld nog vervolgd. Verder is het aan de hand van de line-up-pagina op de site nu ook makkelijk op te maken welke artiest op welk podium speelt, ondanks dat die bevestiging er nog niet officieel bij staat. Alle bevestigde namen vind je onderaan het artikel nog eens terug, per podium opgedeeld.
Rock Werchter gaat door van 3 tot 6 juli. Tickets voor donderdag, vrijdag en zondag zijn al uitverkocht, maar kaarten voor het hele weekend en zaterdag zijn nog steeds beschikbaar. Meer informatie vind je op de officiële site van Rock Werchter.
Een overzicht per dag per podium (nieuwe namen in het vet):
Donderdag 3 juli:
Main Stage: GLINTSAL – While She Sleeps – Amyl and The Sniffers – De La Soul – Fontaines D.C. – Deftones – Linkin Park
The Barn: Charles – Mother Mother – Sigrid – Jacob Collier – London Grammar – Iggy Pop
KluB C: Grade 2 – Yseult – Alessi Rose – Ezra Collective – Heilung – Nia Archives
The Slope: Julia Wolf – Corella – Lambrini Girls – English Teacher – Sextile – Coheed and Cambria
Vrijdag 4 juli:
Main Stage: PVRIS – Sylvie Kreusch – Wet Leg – Weezer – girl in red – Simple Minds – Green Day
The Barn: DIKKE – Berre – Mark Ambor – Warhaus – Lola Young – Underworld
KluB C: Thee Sacred Souls – The Backseat Lovers – Celeste – Arsenal – Caribou – Purple Disco Machine
The Slope: The Scratch – GEL – Bad Nerves – Boston Manor – Joey Valence & Brae – Fat Dog
Zaterdag 5 juli:
Main Stage: Jazz Brak – Goldband – Damiano David – RAYE – Sam Fender
The Barn: Jacoténe – Bright Eyes – Amenra – Beth Gibbons – Elbow – Maribou State
KluB C: Matt Hansen – Blanco White – Faye Webster – Hermanos Guttiérez – Cymande – Barry Can’t Swim
The Slope: almost monday – MRCY – Peter Cat Recording Co. – Gurriers – NOFUN! – Wisp
Zondag 6 juli:
Main Stage: Dasha – David Kushner – Pommelien Thijs – Dean Lewis – Gracie Abrams – Noah Kahan – Olivia Rodrigo
The Barn: Jokke – Shaboozey – FINNEAS – GOOSE – Soulwax – RÜFÜS DU SOL
KluB C: Remy Bond – Wunderhorse – Foster The People – Bolis Pupul – Overmono – Used (live)
The Slope: Emmy d’Arc – Cliffords – Allie X – Somebody’s Child – Sawyer Hill – Durand Jones & The Indications