Nieuwe singlesOntdekkingen van "Den Beir"

Debuutsingle BRAKWATER – “NAPALM”

We krijgen met de regelmaat van de klok debuutsingles te horen naast alle overige muziek van andere bands die al wat meer spijkers en hout hebben gebruikt om aan hun weg te timmeren. BRAKWATER is een collectief van vier Antwerpenaren die met hun single “NAPALM” voor de eerste keer iets op groeven zetten en stille radiogolven omtoveren tot een vette deun geluid. We stellen de band graag eerst even voor: Lander Kersbergen aan de gitaar en de microfoon, Noah Thiron aan hetzelfde instrument, Zeger Boeye aan de bas en Arthur Block achter de drums.

Het gebeurt af en toe dat we bij de eerste seconde van een nummer de wenkbrauwen hoog optrekken omdat we beseffen dat we iets unieks door onze buis van Eustachius jagen. De baslijn waarmee dit debuut begint, is gewoon cool, punt. Er wordt zware ruis over de bas gedrapeerd waarop vrijwel onmiddellijk het commando wordt gegeven door een radiostem die oproept tot een verschroeiende luchtaanval. Kijk, dan heb je ons écht wel direct mee in een muzikaal verhaal! Block en Kersbergen vallen in en de frontman hekelt het feit dat voor de ‘grote heren’ een paar duizend gruwelijk gesneuvelden slechts een fait divers is, omzeggens zoals de keuze tussen een kopje thee of een tasje koffie voor het ontbijt. Na anderhalve minuut verandert de schijf compleet van toon, tempo en ritme wanneer de hele band het uitbrult als een stel psychopathische harlekijnen. De band verbeeldt heel knap dat legers met allerhande wapens in hun nabijheid gewoon een hoop losgelagen kerels zijn die niets liever willen dan elkaars kop tot moes te kloppen. Het is een onderwerp dat wel meer op tape wordt gezet, maar BRAKWATER maakt er wel een héél indrukwekkende, beangstigende song mee. Luister op het einde nog eens heel goed naar de stem uit het commandocentrum; het geronnen bloed kan met de hogedrukreiniger van de tanks gespoten worden en de nieuwe soldaten staan al te trappelen om in de volgende, dodelijke val gelokt te worden. Een impressionant nummer!

In de lente wordt de eerste ep PTSDisco gedeeld met het publiek. Onze aandacht hebben ze alvast getrokken! Op 28 november speelt BRAKWATER in de cafékelder van Trix.

Facebook / Instagram

Beluister de singles van de week op onze Spotify.

846 posts

About author
Dat we ze nog veel mogen mogen!
Articles

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *