
© Pooneh Ghana
In de categorie ‘beloftevolle bands op de rand van een doorbraak’ kunnen we Friko van harte aanbevelen. Het duo Niko Kapetan-Bailey Minzenberger combineert een academische cool met de lange geschiedenis aan indierock uit Chicago. Met “Get Numb To It!” lossen ze het laatste nummer voor hun debuutplaat vrijdag verschijnt. De eerdere singles toonden al aan hoe moeilijk het is om een label te plakken op het geluid van de groep en daar verandert deze worp niets aan. Meestal weten we wel of we een artiest in onze oppeppende of melancholische playlists deponneren. Een Ben Howard gaat bijvoorbeeld linea recta naar de lijst waar de traantjes gelaten worden. Friko pakt het echter anders aan.
Neem nu tweede single “For Ella”. Het nummer wordt begeleid door een gebroken piano terwijl een vervormde stem eeuwig afscheid neemt van een vriendin. Heel anders is het nieuwe “Get Numb To It!”. Een akoestische gitaar slaat vanaf de eerste seconde door in iets tussen chaos en euforie. De band richt zich regelrecht op positiviteit en in een stuk waarin de trommels stukgeslagen worden, schreeuwen ze lachend uit dat het nooit beter wordt, maar enkel dubbel zo erg kan worden. Manisch optimisme verpakt in een goed indierocknummer. De finale mondt alleen maar uit in het soort grotere chaos, waar de mondhoeken van omhoog gaan krullen.
Friko houdt ons alleszins op het puntje van de stoel voor hun album Where we’ve been, Where we go from here dat vrijdag uitkomt.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.






