Wat houden we toch van de jaren tachtig. Van popsongs met een synthesizer in de hoofdrol en een drumcomputer als trouwe sidekick, gezongen door artiesten met meer haarlak dan haar. Bij Haute & Freddy lijkt het alsof dat decennium nooit voorbij is gegaan. Achter het duo uit Los Angeles schuilen zangeres Michelle Buzz en multi-instrumentalist Lance Shipp, die jarenlang liedjes schreven voor anderen vooraleer ze zelf het podium op stapten. Daar gaat het er groots en theatraal aan toe, met korsetten en torenhoge kapsels. Muzikaal zitten ze ergens tussen Lady Gaga en Chappell Roan. Hun bekendste nummer is “Shy Girl”, een pleidooi om uit je schulp te kruipen en gewoon jezelf te zijn, gedragen door stevige eightiessynths. Mike Flanagan vond het zo goed dat hij er de finale van zijn Carrie-reeks voor herschreef en er bijna hun hele debuut Big Disgrace in verwerkte. Nu is er “Film Noir”, hun bijdrage aan Halloween.
De openingsdrums sturen ons recht naar “It’s My Life” van Talk Talk, waarna kille synths en een sluipende baslijn het decor zetten voor een duister liefdesverhaal waarin verlangen en gevaar door elkaar lopen. Als inspiratiebron noemt het duo het fantoom achter het masker. Het nummer speelt slim met contrast. In de kale strofes wordt er eerder zwoel gepraat dan gezongen, met subtiele echo’s op de stem, terwijl het refrein telkens openbloeit met de eigenzinnige lage stem van Buzz. Na de brug volgt nog één refrein vol echo’s, tot alles langzaam uitdooft op de drums waarmee het begon. De synthesizer speelt de hoofdrol, maar zoals in elke goede eightiesfilm krijgt de drumcomputer als trouwe sidekick het laatste woord.
Check zeker ook de B-kant, een cover van Peter Gabriels “In Your Eyes”. Op 6 november speelt het duo in een uitverkochte Botanique in Brussel. Wie een ticket heeft, haalt de haarlak maar alvast boven.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify







