
© CPU – Joost Van Hoey
Soms kunnen we met ons hoofd niet bij de keuzes die platenlabels maken. Toen we de heren van SPARE KID afgelopen jaar spraken, lag er een quasi volledig album klaar om uitgebracht te worden. Maar interesse krijgen van een label? Ho maar. En dat terwijl de band continu bewijst dat ze, ondanks hun jonge leeftijd, qua sound al meedraait in de landelijke top van het genre. Een half jaar na dat gesprek besloot SPARE KID dat het tijd was om zelf de deur open te trappen en het nieuwe werk in het daglicht te zetten, waarbij “Alone Together” als eerste naar buiten mag.
Voordat je “Alone Together” aanslingert, gaan we een weddenschap met je aan. We zijn er namelijk heilig van overtuigd dat je binnen een minuut al zit mee te headbangen op de tonen van de Rijkevorselse band. Niet gek ook, want “Alone Together” is een knallende poppunktrack die van kop tot staart vol zit met de catchy hooks en een aanstekelijke energie. Het refrein knalt er misschien nog wel het hardste uit en je gaat hem met gemak de rest van de dag in je hoofd horen, terwijl daarbovenop de invloed van de grote internationale poppunkscene er vanaf druipt. Wie zijn ogen dichtknijpt hoort een band uit het zonnige Californië, een groep van aan de bruisende noordoostkust of een act uit het verre Australië, maar dit komt gewoon uit de Kempen. Gewoon om de hoek, tussen de aardbeien van Hoogstraten en de speculaas van Turnhout.
Of het enkel bij “Alone Together” blijft, weten we voorlopig nog niet. Wat we wel weten, is waar SPARE KID deze zomer speelt, want de band is aangekondigd voor Gladiolen, Retie Rockt en Brakrock.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.





