
©CPU – Karen Van Lierde
Poppy is geen onbesproken figuur in de metalwereld. Vooral haar eerste stappen in de digitale wereld als YouTuber blijven haar achtervolgen en zorgt ervoor dat ze de algemene perceptie een beetje tegen heeft. Dat ze nochtans een best coole discografie bij elkaar heeft gesprokkeld, blijkt bij een snelle inkijk op haar Spotify-profiel. Haar eigen nummers hebben miljoenen streams en door samen te werken met bands als Bad Omens, Knocked Loose en BABYMETAL ontdekten ook heel wat andere muziekliefhebbers de zangeres. Het mag voor Poppy tegenwoordig gerust bruter en harder, en dat onderstreept ze op 23 januari maar al te graag met een nieuw album. Empty Hands werd geproducet door voormalig Bring Me The Horizon-lid Jordan Fish en kwam ook tot stand met de hulp van Stephen Harrison van House of Protection.
Na “Unravel” ontrafelt ze met “Bruised Sky” een best puik nieuw puzzelstuk van haar nieuwe album. De gitaren grijpen je meteen bij de hand en hebben de pit die een goed Poppy-nummer nodig heeft. Vocaal stelt zich Poppy eveneens behoorlijk veelzijdig op. Vuile screams worden afgewisseld met clean gezang en die wisselwerking versterkt alleen maar het algemeen positief gevoel dat we aan het nummer overhouden. Het refrein is best zoet en is vintage Poppy, al duelleert ze in het laatste stukje best cool met haar duistere zelve. Een halve breakdown vormt de overgang naar de laatste rechte lijn van “Bruised Sky” die het nummer desondanks best abrupt laat eindigen. Poppy blijft met andere woorden een interessante stem in metalland en laat haar fans voorlopig niet met lege handen achter.
Empty Hands verschijnt op 23 januari. Op maandag 30 maart staat Poppy in de Ancienne Belgique in Brussel. Ocean Grove en Fox Lake verzorgen het voorprogramma.
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify






