© Chris Barron
Wat een fantastisch muziekjaar was 1991 toch! Mudhoney, Meat Puppets, Smashing Pumpkins, Soundgarden, Nirvana, Pixies en nog veel meer; dat was wat we konden oogsten bij de muziekboer. En opeens kwam datzelfde jaar ook de slechtste plaat aller tijden uit, Pocket Full Of Kryptonite, met dat vreselijk irritante “Two Princes“. Pas op, die single is al een half miljard keren gestreamd, maar wij krijgen er gewoon spontaan diarree en braakneigingen van. Het nummer en de clip voelden zo ontzettend onoprecht aan en al zeker met die onnozele hans van een zanger die om cool te doen een Boliviaans mutsje op zijn kop had geplaceerd. En net wanneer we dachten dat die rotschijf wel genoeg op platendraaiers had gelegen, komt Spin Doctors – wat een domme groepsnaam ook – met het nog erbarmelijkere “Little Miss Can’t Be Wrong” aankakken. Maar we hebben op zich een goede inborst en geven “Still A Gorilla”, de verse worp, toch een kans. Er komt binnenkort, na een heerlijke twaalf jaar radiostilte en ruis bij de band, een nieuwe lp uit. Pfft.
En na vijf seconden is die ene kans al snel verkeken. Mijn god, wat is dat een sof, om het even op z’n Hollands te zeggen. We hebben het gedrochtje nu toch al een aantal keren opgezet en het wordt bij elke luisterbeurt gewoon slechter en slechter. Het refrein is zo godvergeten kinderachtig. Er wordt gewoon ‘gorillaaaaaaaaaa’ gezongen en blijkbaar moet dat grappig klinken of zoiets. En dan die rijmpjes: vanilla, Atilla, caterpilla, Godzilla, killa, … . Als een opnamestudio zou kunnen praten, kunnen we die studio en de hele inboedel geheid naar de psychiater sturen voor een deftige portie pillen om een diepgaand trauma te verwerken. De band zegt zelf dat ze willen terugkeren naar de sound van die eerste abominabele, schrijnend ellendige plaat en we moeten toegeven, daar is de band heel goed in geslaagd. Het klinkt inderdaad nog even meelijwekkend en prullig als vierendertig jaar geleden. We hebben de clip ook eens gecheckt en we zitten nu op de pot en we kotsen onze wortelpuree er helemaal weer uit. Er moet niet meer gesolliciteerd worden voor stomste nummer van 2025. Spin Doctors wint alweer met de vingers in de neus. Proficiat Spin Doctors! Meer van dat, want we mogen toch wel eens lachen zeker?
De gorilla zal een vreselijke keutel doorgespoeld zien op 11 april wanneer het zevende album van Spin Doctors verschrikkelijke werkelijkheid wordt. Geen wortelpuree eten die dag, het staat op onze kalender! Met de opbrengst van “Two Princes” konden die mannen toch ook gewoon gaan rentenieren trouwens? De band treedt nu alleen op in eigen land en dat is voor ons voldoende. Zet ze maar op de zwarte lijst!
Facebook / Instagram / Website
Beluister de singles van de week op onze Spotify.