Er wordt fantastische rockmuziek gemaakt in Engeland. Denk maar aan The Bug Club, DEADLETTER, Adult DVD, Sleaford Mods en zo veel meer. Getdown Services hoort zonder twijfel thuis in dat rijtje. Het duo Josh Law en Ben Sadler is gehuisvest in de badplaats Bristol waar ze samen hun muziek samenstellen. In 2023 bracht het tweetal het album Crisps uit, dat het zeer goed deed aan de overkant van het Nauw van Calais. Ons favoriete nummer van de band is “I Got Views“, een nummer waarop het lijkt alsof wijlen Marc Bolan van T. Rex nog eens de gitaar mag hanteren. Heel binnenkort wordt de nieuwe ep, Your Medal’s In The Post, uitgebracht en “Dog Dribble” is alvast het tweede voorsmaakje na “I’m Not Feeling It“.
Ook hier lijkt de song te beginnen als een nummer van T. Rex, “Children Of The Revolution“. Het coole aan het tweespan is de kruising die ze maakt tussen glamrock enerzijds en verhalende rap anderzijds. Slade en Mud meet Sleaford Mods! Die combinatie maakt van de nieuwe single echt wel een origineel stuk muziek. Het nummer lijkt te gaan over bepaalde grenzen die je wilt overschrijden, maar dat je te lui bent om je kont op te heffen om die grenzen te behalen. Een marathon willen lopen, maar elke twee weken slechts drie kilometer puffend en hijgend gaan trainen, zoiets. In het midden van de song komt er opeens nog een hoop irritant gesnurk aan te pas, maar het draait allemaal als een tiet. Het tempo pompt adrenaline in de luisteraar en laat ons met een arrogante bek het hoofd op en neer deinen. De gitaarsolo is een echt kunststuk en de melodie blijft voor drie dagen tussen de oren zitten. Wat die laatste vier seconden in de song zijn: we hebben totaal geen idee. Dit is met stip de zotste song die we de laatste weken hebben gehoord!
Op 14 november wordt de nieuwe ep met zes songs, Your Medal’s In The Post, uitgegeven. Op 17 januari spelen de twee Britten ten dans in Paradiso in Amsterdam. Op 21 januari is dit in Effenaar in Eindhoven.
Beluister de singles van de week op onze Spotify.