© CPU – Nathan Dobbelaere
Heriot keek op hun horloge en zag dat het tijd was voor een debuutalbum. Wie de Britse band al een tijdje volgt, die weet dat ze er niet van terugdeinzen om een uitdaging aan te gaan. Vorige zomer kregen ze bijvoorbeeld de aartsmoeilijke opdracht om het kleinste podium van Download Festival in de UK te openen. Imponeren deden ze naar verluid, want het bleek het optreden te zijn dat hen op de radar bracht van heel wat belangrijke mensen. Deze maand staan ze in elk geval ook op een aantal fijne internationale festivals zoals Rock am Ring en Jera On Air, waar ze komen warmdraaien voor de release van hun debuutplaat Devoured by the Mouth of Hell. Als nieuwe beuker werd alvast “Foul Void” de wereld ingestuurd.
“Foul Void” wekt een sinistere sfeer op die ons als luisteraar meteen bij het nekvel grijpt. De band gooit hun gitaren door heel effectpedalen met als gevolg een tamelijk industriële ondertoon. Bruut is dan weer de zang van Debbie Gough. Schrik dat haar stembanden het gaan begeven heeft ze klaarblijkelijk niet, want het volume dat zij aan het nummer toevoegt is best indrukwekkend. Ook de grunts van Jake Packer gaan door merg en been, waardoor hij perfect complementair is met Gough. Een breakdown kan uiteraard niet ontbreken op het einde van “Foul Void”. Heriot verplettert ons met hun baldadige geluid en geeft ons geen enkele seconde ademruimte op deze vurige voorbode uit Devoured by the Mouth of Hell.
Devoured by the Mouth of Hell verschijnt op 26 September. Op zondag 1 december staat Heriot in Kavka Zappa te Antwerpen in het voorprogramma van Fit for an Autopsy, Sylosis en Darkest Hour.
Facebook / Instagram / Website / TikTok
Beluister de singles van de week op onze Spotify.